Not seeing a Scroll to Top Button? Go to our FAQ page for more info.
Daugavpils Olimpiskais Centrs Sals istaba

sāls istaba

Daugavpils Olimpiskais Centrs Sals istaba

DOC sporta kompleksa apmeklētājiem tiek piedāvāts pakalpojums - sāls istaba.

Sāls istabas sienas ir klātas ar Irānas zilo un sarkano sāli, tajā tiek uzturēta nepieciešamā temperatūra un mitruma procents.

Zilās sāls pamatīpatnība – augsts kālija saturs. Kālijs jeb Silvins izdala gaisā negatīvos jonus un veicina elektro impulsu virzīšanos cilvēka nervu šūnās, kas nodod informāciju smadzenēm un stimulē smadzeņu darbību. Zilā sāls satur ap 20% kālija. Nepieciešamajā temperatūrā un zemā mitrumā (līdz 45%) sāls gabaliņi kāliju izdala gaisā, kuru Jūs ieelpojat sāls istabā.

Sarkanā sāls satur līdz 90-97% nātrija hlorīdu. Tās sarkano krāsu nosaka paaugstināts dzelzs saturs. Atšķirībā no zilās sāls, sarkanā sāls neizdala negatīvos jonus. Tomēr, tai piemīt pozitīva ietekme uz plaušām: tā izsūc lieko ūdeni no plaušām, neitralizē baktērijas, vīrusus un sēnītes.

Sāls terapiju izmanto elpošanas ceļu slimību, hronisku iesnu, dažādu alerģiju un ādas slimību ārstēšanai. Tā palīdz cīnīties ar sezonas depresiju, psihoemocionālo spriedzi un palīdz stiprināt imūnsistēmu.

 • Procedūras norise

  • Pirms sāls istabas apmeklējuma Jūs varat pasūtīt tēju.
  • Seansa laikā apmeklētāji 45 minūtes atrodas sāls istabā, sēž atpūtas krēslos un ieelpo sāls jonizēto gaisu. To ieteicams ieelpot caur degunu un izelpot caur muti.
  • Vēlamais terapijas profilakses kurss ir 10 reizes katru dienu vai ik pārdienas.
  • Pirms sāls istabas apmeklējuma konsultējieties ar ārstu, lai noskaidrotu, vai terapija jums ir piemērota, un lai noteiktu nepieciešamo procedūru daudzumu.
  Sāls istaba nav ieteicama, ja ir paaugstināta ķermeņa temperatūra, drudzis, vīrusa infekcijas saasinājuma periodā, onkoloģiskas un nieru slimības, hipertonijas smagās formas gadījumos.

  Pierakstīšanās recepcijā 654-75140

  Sāls istabas apmeklējuma laiki*

 • 9.30, 11.00, 13.30, 15.00, 16.30, 18.00, 20.00
 • *pēc iepriekšējās pierakstīšanās recepcijā
  *pieprasījuma gadījumā, apmeklētājiem var tikt piedavāti citi apmeklējuma laiki.
Galerija